1. Футбол
  2. Шампионска лига

Запата: Вече всичко зависи от нас

Аталанта знае какво трябва да направи в решаващата схватка срещу Виляреал, заяви таранът.

Нападателят на Аталанта Дуван Запата съжали, че той и съотборниците му не са успели да вземат положителен резултат от визитата на Йънг Бойс във вторник вечер, но вярва, че тимът ще продължи участието си в Шампионската лига. "Бергамаските" направиха зрелищно реми 3:3 в Берн и ще решават съдбата си в последния си мач от група F като домакин на Виляреал.

В същото време евентуално попадение на Запата в мрежата на Ювентус в събота в схватка от Серия А умножава залога по 5/4. Линията двоен шанс за успех на Аталанта или равенство в гостуването в Торино се котира със стойност 8/11.

Аталанта имаше нужда от поне точка в Швейцария, за да съхрани надежди за място в елиминационната фаза. Запата откри резултата още в 10-ата минута на мача, но пет минути преди почивката домакините изравниха чрез Джордан Сибачу.

В началото на второто полувреме Хосе Луис Паломино отново даде аванс на италианците, преди отборът на Давид Вагнер да сътвори пълен обрат с голове на Венсан Сиеро (80') и Силван Хефти (84'). Влезлият като резерва Луис Муриел попари домакините от пряк свободен удар в 88-ата мин., за да оформи крайното 3:3.

Така Аталанта ще трябва задължително да повали Виляреал в последния кръг у дома, за продължи към 1/8-финалите на елитната европейска клубна сцена.

"Съжаляваме, защото мислехме, че сме в позиция да спечелим мача, но нещата не се случиха по този начин. Сега всички зависи от нас. В последния мач сме домакини и ако спечелим, ще продължим напред. Нямаме друга алтернатива и знаем какво точно трябва да направим. Сега трябва да се починем, че не беше никак лесно на изкуствения терен в Базел. Първо ще мислим за Серия А, а след това за Виляреал", каза Запата пред Sky Sport Italia.

Аталанта се намира на четвърто място в класирането на Серия А с 25 точки. Шансовете на момчетата на Джан Пиеро Гасперини да завършат в топ 4 на крайното подреждане са оценени на 4/6.