Прескочи към съдържание
Нов Клиент
  1. НХЛ

Вашингтон ще мери сили с Кълъмбъс

Столичани триумфираха само в две от последните си седем домакинства на "сините якета".

Вашингтон Кепиталс ще се изправи срещу Кълъмбъс Блу Джакетс в 2:00 часа след полунощ в двубой от редовния сезон в НХЛ. Столичани спечелиха с 4-3 като гост в първия дуел между двамата тима през ноември, но у дома са отстъпили пет пъти в миналите седем домакинства в съперничеството.

Евентуална победа на Кепиталс в сблъсъкa умножава залога по 5/11. Вероятността Кълъмбъс да превземе столицата се котира със стойност 9/5.

Вашингтон е водач в класирането на дивизия Метрополитън с 14 победи в 24 мача, а на своя лед има седем успеха и пет загуби. Момчетата на треньора Стивън Лавиолет загубиха домакинството си на Чикаго Блекхоукс в четвъртък с 3-4 след дузпи и продължиха негативната тенденция да губят мачовете си, които стигат до продължения (0-6).

В предстоящия двубой капитанът на домакините Алекс Овечкин ще опита да се превърне в четвъртия играч в историята на НХЛ със 750 гола в кариерата си. През този сезона руснакът може да се похвали с 19 попадения и също толкова асистенции. Втори по резултатност в тима е Евгени Кузнецов (28 точки – 8 гола и 20 асистенции).

Кълъмбъс пристига в опит да спре серията си от три последователни поражения далеч от дома, в които тимът вкара само пет гола и допусна цели 15. "Сините якета" заемат пета позиция в дивизията с показатели 12 победи и девет поражения, а като гост са спечели само четири от 10-те си мача.

Оливър Бьоркстанд е най-полезният играч на Блу Джакетс с 19 точки, следван от Якуб Ворачек с 18. Буун Дженър е голмайстор на тима с 11 точни попадения, а най-близко до него в листата на реализаторите е Алекс Тексиер със седем.