Нов Клиент
  1. Футбол
  2. Висша лига

Тотнъм се раздели с Еспирито Санто

Португалският специалист "плати цената" за неубедителните резултати от началото на сезона.

Ръководството на Тотнъм обяви официално, че е снело доверието си от мениджъра Нуно Еспирито Санто. Португалският специалист бе назначен през лятото на мястото на Жозе Моуриньо, но само четири месеца по-късно загуби поста си.

В същото време евентуален успех на Тотнъм в домакинството на Витес в четвъртък в среща от Лигата на конференциите умножава залога по 1/4. Вероятността лондончани да се разпишат и в двете полувремена на мача се котира със стойност 1/1.

Еспирито Санто направи обнадеждаващ старт на скамейката на Тотнъм, спечелвайки първите си три мача в шампионата. След това обаче "шпорите" инкасираха пет поражения в седем срещи, в това число с 0:3 в домакинството на Ман Юнайтед през уикенда, в което не отправиха нито един точен удар.

Специалистът води Тотнъм в общо 17 мача във всички турнири. В тях столичани постигнаха осем победи срещу седем загуби с голова разлика 21:23. Той си тръгва от "Лондон Стейдиъм" заедно с целия си щаб.

"Знам колко много Нуно и щабът му искаха да успеят тук и съжалявам, че трябваше да вземем това решение. Нуно е истински джентълмен и винаги ще бъде добре дошъл при нас. Искаме да му благодарим и да му пожелаем успех в бъдеще", заяви директорът на Спърс Фабио Паратичи.

Тотнъм е на осмо място във временното класиране с 15 точки, като изостава на 10 от лидера Челси и на пет от четвъртия Уест Хям. В следващия кръг от английския шампионат лондончани гостуват на Евертън в неделя (9/4 за равенство в срещата).

Като основни фаворити за наследник на Еспирито Санто са сочени Пауло Фонсека и Антонио Конте.