Тайсън Фюри потвърди в своя профил в Instagram, че отново ще излезе от пенсия и се очаква да се бие тази година.
37-годишният боксьор не се е бил от декември 2024г., когато загуби дългоочаквания си реванш с обединения шампион Александър Усик.
Фюри преди това се е пенсионирал няколко пъти и решението му да се оттегли след втория му двубой с Усик предизвика известно учудване.
Въпреки че знае, че все още има много пари за печелене в спорта, "Циганският крал" почувства, че има недовършена работа, поради убеждението си, че е трябвало да получи победа по точки срещу Усик.
В публикация в своя профил в Instagram Фюри заяви: "2026г. е тази година. Завръщането на Мак. Отсъствах известно време, но сега се върнах.
"На 37 години и все още удрям. Нямам нищо по - добро за правене, освен да удрям мъже по лицето и да получавам пари за това."
Вниманието сега ще се насочи към потенциалния противник на Фюри и кога той ще се завърне на ринга.
Вероятно Фюри ще има загряващ мач, като се съобщава, че Турки Алалшик иска Фюри и дългогодишния съперник Антъни Джошуа да се бият поотделно в началото на 2026г., преди най - накрая да се срещнат по - късно през годината.
Тъй като бъдещето на Джошуа на ринга в момента е несигурно, Фюри може да погледне към потенциален сблъсък с шампиона на WBO Фабио Уордли, който също е част от отбора на Куинсбъри на Франк Уорън.
Фюри преди това е говорил за желанието си да се бие с Усик за трети път, но битка срещу Дионтей Уайлдър изглежда по - вероятна за украинеца на този етап.