Нов Клиент
NBA generic
  1. НБА

Спърс ще продължава възхода си

Сан Антонио се хвърля за трети последователен успех в домакинството на Кливланд.

Сан Антонио Спърс посреща Кливланд Кавалиърс в 03:30 часа след полунощ българско време в интересна среща от редовния сезон в НБА. Това е първи сблъсък между двата тима през настоящата кампания, в който "шпорите" ще имат за задача да избегнат четвърта поредна загуба от "кавалерите".

Кой: Сан Антонио Спърс срещу Кливланд Кавалиърс

Къде: Сан Антонио, САЩ

Кога: Вторник, 13 декември 2022 г.

Къде да гледате: Пряко предаване на bet365

Коефициенти: Сан Антонио (2.95) - Кливлънд (1.42)

Признаци на събуждане

Сан Антонио окупира предпоследното четвърто място в Югозападната дивизия с 8-18 победи, в това число 4-10 успеха у дома. Тексасци успяха да сложат край на серия от 11 последователни поражения с успех над Хюстън Рокетс със 118-109 точки пред собствена публика миналия четвъртък, а два дни по-късно повалиха и Маями Хийт.

Победата срещу Хийт дойде на чужд терен и беше постигната с резултат 115-111 точки. Девин Васел вкара два решаващи коша в края, а домакините пропуснаха на два пъти от зоната за три точки в последните секунди.

Келдън Джонсън беше най-резултатен за победителите с 21 точки, а Ромео Лангфорд отбеляза рекордните в кариерата си 19 пункта. Васел, който не игра в предишния мач заради травма коляното, завърши срещата с 18 точки.

"Подавахме си топката много добре, играхме силно и всичко се разви, както го искахме. Това показва, че бъдещето пред този отбор е светло, имайки предвид колко млад е той", коментира 23-годишният Лангфорд.

Бейтс-Диоп отново ще гледа отстрани

Наставникът на Спърс Грег Попович няма да може да ползва услугите на Кейта Бейтс-Диоп, който лекува травма в ходилото. Бейтс-Диоп не игра в последните две срещи на отбора и отново няма да може да помогне на своите колеги.

В "лазарета" са и други трима възпитаници на Попович - Джереми Соучан (контузия бедрото), Якоб Поелтъл (коляно) и Блейк Уесли (коляно). Соучан и Поелтъл се очаква да се завърнат в игра в края на този месец, а Уесли - в началото на следващия.

Още новини за НБА

"Пеликаните" гонят седма поредна победа

Шампионът приема лидера във вълнуващ сблъсък

"Стършелите" се канят да ужилят Никс

Дерби на върха в Северозападната дивизия

Успешен поправителен

Кливланд е втори в Централната дивизия със 17-10 победи, включително 5-8 успеха като гост. Тимът от Охайо записа четвърта победа за последните си шест мача, подчинявайки Оклахома Сити Тандър със 110-102 точки в събота.

Само ден по-рано момчетата на Джей Би Бикърстаф се сринаха в края срещу Сакраменто Кингс и допуснаха болезнена загуба. Сценарият бе на път да се повтори и срещу Тандър, след като авансът им от 17 точки се изпари седем минути преди сирената, но този път те се събраха и направиха необходимото, за да спечелят.

"В такива моменти можем да станем по-зрели. В същото време обаче трябва да се представяме по-добре, да не допускаме едни и същи грешки и да не се самонараняваме. Това, че издъжахме [срещу Тандър] говори много", каза доволният Бикърстаф след двубоя с Оклахома Сити.

Карис ЛеВерт се отчете с 22 точки срещу "гръмотевиците", а Евън Мобли наниза 12 от общо 21-те си точки в последната четвърт, а освен това овладя и 12 борби. Джарет Алън също регистрира дабъл-дабъл след 21 точки и 11 борби.

Лав и Митчъл остават под въпрос

Кевин Лав и Доновън Митчъл не взеха участие в последните два мача на Кавалиърс заради здравословни проблеми и може да не излязат на терена и срещу Спърс. Лав се оплаква от травма в кръста, докато Митчъл е тормозен от контузия в десния крак.

Дийн Уейд (рамо), Дилън Уиндлър (глезен) и Рики Рубио (коляно) със сигурност ще пропуснат визитата в Тексас. Уиндлър е аут до края на месеца, докато Уейд и Рубио вероятно ще са на разположение в началото на 2023 година.

Пряко съперничество

Кливланд се радва на серия от три поредни победи над Сан Антонио, най-скорошната от които дойде през февруари със 105-92 точки. Последният успех на Спърс срещу Кавалиърс датира от март 2019 година.

Балансът на поледните 10 сблъсъка от съперничеството между "шпорите" и "кавалерите" е изравнен - по пет победи за двата тима. Шест от тези 10 срещи са завършили в полза на гостуващия отбор.