Evgeni Malkin, Pittsburgh Penguins
  1. НХЛ

Пенгуинс и Девилс в отчаяна нужда от победа

Двата тима определено не са във форма преди сблъсъка помежду им в PPG Paints Arena.

Питсбърг Пенгуинс посреща Ню Джърси Девилс в 02:00 часа след полунощ наше време в среща от редовния сезон в НХЛ. Това е първи двубой между двата отбора през настоящата кампания, след като през миналата те си размениха по две победи.

Кой: Питсбърг Пенгуинс срещу Ню Джърси Девилс

Къде: Питсбърг, САЩ

Кога: Събота, 31 декември 2022 г.

Къде да гледате: Пряко предаване на bet365

Коефициенти: Питсбърг (1.80) - Ню Джърси (2.05)

Пропадането продължава след болезнен обрат

Питсбърг заема четвърто място в дивизия Метрополитън с 44 точки и баланс от 19-16 победи, в това число 10-7 успеха у дома. Тимът инкасира трета поредна загуба и общо четвърта за последните си пет мача, отстъпвайки с 4:5 шайби след продължения срещу Детройт Ред Уингс в сряда.

"Пингвините" водеха с 4:0 след края на първата третина срещу Ред Уингс, но след това буквално се сринаха. Те допуснаха пет безответни гола във вратата си и така задълбочиха проблемите си. Центърът Евгени Малкин не скри разочарованието си от представянето на своя тим.

"Надявам се феновете да ни мразят, тъй като е недопустимо да играем по начина, по който играхме в продължение на 40 минути - във втората и третата третина", отсече Малкин.

Двубоят срещу Детройт бе трети за Пенгуинс в рамките на четири дни. Предстоящият мач срещу Ню Джърси се явява генерална репетиция за състава на Майк Съливън преди "Зимната класика" срещу Бостън Бруинс на Fenway Park на 2-ри януари.

Допълнителни тревоги за Съливън

Бранителите Крис Летанг и Чад Руедъл остават под въпросителна за идната среща, след като бяха застигнати от травми. Руедъл не взе участие в сблъсъка срещу Детройт.

Съливан със сигурност не може да разчита на центъра Райън Полинг, дясното крило Джош Арчибалд и защитника Джеф Петри, които лекуват различни контузии. Тримата са извън строя за неопределен период от време.

Още новини за НХЛ

Колорадо скача за бърз отговор след провала в Аризона

Закъсалите "патоци" приемат "златните рицари"

Нашвил ще разчиства сметки с Далас от есента

Каролина е на прага историческо постижение

Трудни времена за "дяволите"

Ню Джърси е втори в дивизия Метрополитън с 46 точки и баланс от 22-13 победи, включително 12-3 успеха като гост. Отборът записа 13 поредни победи в периода между 25-и октомври и 21-ви ноември, но в момента е много далеч от подобни резултати.

Възпитаниците на Линди Ръф останаха на губещата страна за осми път в последните си девет срещи, отстъпвайки срещу Бостън Бруинс с 1:3 шайби в сряда. Пет минути преди края на срещата резултатът бе 1:1, но след това "мечоците" забиха два безотвени гола.

"Разочароващо е. Отново за нас остава да се върнем назад, да видим къде допускаме грешки и да се опитаме да се подобрим", сподели нападателят Ерик Хаула след поражението от Бостън.

Ръф и компания имат нелоша възможност да се върнат на победния път в Питсбърг, имайки предвид колебливата форма на съперника. Ако обаче не успеят да го сторят, задачата им става още по-трудна в следващия им мач, в който се изправят срещу втория най-силен тим в лигата, този на Каролина Хърикенс.

Петима остават в "лазарета"

Кадровите проблеми на Ръф не са никак малко, след като спецът не може да разчита на петима свои играчи в момента. Лявото крило Онджей Палат се възстановява от операция на слабините и е аут поне до края на януари.

Дясното крило Нейтън Бастиан се очаква да се завърне на леда в близките дни от травма. Стражът Джонатан Берние и бранителите Джон Марино и Райън Грейвс също лекуват контузии и засега няма яснота колко още ще отсъстват от игра.

Превес на пенсилванци

Питсбърг и Ню Джърси играха общо четири пъти през миналия сезон, поделяйки си по две победи, като всичките четири мача завършиха с успех на гостуващия отбор. Последният им дуел бе на 24-ти февруари в PPG Paints Arena и беше спечелен от Девилс с разгромното 6:1 шайби.

Пенгуинс обаче има надмощие в последните 10 сблъсъка от съперничеството срещу "дяволите", след като е триумфирал в седем от тях. Седем от тези 10 мача са приключили с поражение на домакинстващия отбор.