1. Футбол
  2. Бундеслига

Нагелсман сипе суперлативи за Гнабри

Крилото "изригна" с хеттрик и две асистенции за разгрома срещу Щутгарт.

Наставникът на Байерн Мюнхен Юлиан Нагелсман остана възхитен от представянето на Серж Гнабри при разгрома с 5:0 в гостуването на Щутгарт във вторник вечер в схватка от Бундеслигата. Според специалиста през този сезон германският национал не получава признанието, което заслужава.

Евентуално попадение на Гнабри и в схватката срещу Волфсбург в петък умножава залога по 21/20. Пазарът за това Байерн да спечели и двете полувремена на мача е фиксиран със стойност 5/4.

Гнабри изнесе истинска лекция на Щутгарт, като имаше участие във всичките пет попадения. 26-годишното острие собственоръчно отбеляза три от головете и асистира на Роберт Левандовски за другите два.

По този начин Гнабри записа второ подобно постижение в кариерата си. През октомври 2019 г. при успеха със 7:2 срещу Тотнъм в Шампионската лига той също имаше роля в пет попадения, отбелязвайки четири и асистирайки за едно.

"Серж изигра много силен мач. Първият му гол беше невероятен, а двете му асистенции също бяха много добри. Гнабри е изключителен футболист и се справи отлично. През този сезон може би, играе по-малко минути, отколкото всъщност заслужава", коментира Нагелсман.

С дежурните си голове пък Роберт Левандовски, оформи актива си на 42 попадения от началото на календарната година. Така полският стрелец изравни рекорда на легендата Герд Мюлер от 1942 г. и в петък ще има възможност да прати постижението му в историята.

Вероятността Левандовски да се разпише в идната схватка срещу Волфсбург се котира със стойност 4/11.