Нов Клиент
LA Kings
  1. НХЛ

"Кралете" са устремени към нова победа срещу Отава

Двата тима влизат в сблъсъка, след като прекъснаха сериите си от три поредни загуби.

Един от лидерите в Тихоокеанската дивизия на НХЛ - Лос Анджелис Кингс, приема колебливия този сезон Отава Сенатърс, който е предпоследен на Изток и последен в своята Атлантическа дивизия.

"Кралете" прекъснаха серията си от три поредни загуби с успех като гост на Сан Хосе Шаркс, а сега ще се опитат да запишат нова победа в редовния сезон. Срещата им със "Сенаторите" е от 04:35 часа българско време.

Кой: Лос Анджелис Кингс срещу Отава Сенатърс
Къде: Лос Анджелис, САЩ
Кога: 28 ноември 2022г.
Къде да гледате: Пряко предаване на bet365
Коефициенти: Кингс (1,66) – Сенатърс (2,30)

След три поредни загуби

Лос Анджелис Кингс, който е на четвърта позиция в Западната конференция на НХЛ, прекъсна серия от три мача без победа с общ резултат 6:12. В последния сблъсък "Кралете" уверено победиха Сан Хосе Шаркс с 5:2 като гост. Трябва да се отбележи, че подопечните на Тод Маклелан работиха добре при численото неравенство, като реализираха една шайба от два опита.

Според играта може да се откроят Арвидсон и Андерсон-Долан, които бяха над всички. Двамата нападатели вкараха по един гол и записаха по една асистенция.

Изненадваща победа

Отава Сенатърс тръгва за поредната си визита след уверена победа с 5:1 над Анахайм Дъкс. След серия от три поражения преди това резултатът беше доста неочакван, тъй като момчетата на Денис Смит често допускаха грешки в защита и не можеха да организират финалната фаза на атаките.

Брасар и Джоузеф играха мощно - нападателите от третата петица отбелязаха шест точки по системата "гол+пас" (2+4).

"Играем с един от най-добрите отбори в Лигата към момента. Ако искаме да се съревноваваме с тях, ще трябва да отговорим на тяхната интензивност и да не им даваме възможности за никакви свободни удари", заяви капитанът на Отава Сенатърс Ерик Карлсон.

Защитникът на "Сенаторите" Ерик Карлсон има шест асистенции в последните два мача. Центърът на "Кралете" Анзе Копитар има 11 точки (шест гола и пет асистенции) в последните седем мача.

Още новини за НХЛ

Александър Георгиев и съотборниците му приемат лидера в централната дивизия

Ню Джърси иска да преглътне разочарованието

"Златните рицари" ще затвърждават лидерството си срещу "опашкаря" Отава

Канейдиънс ще задълбочава проблемите на Сейбърс

"Мисля, че направихме някои добри неща срещу Шаркс, но има и някои компоненти, които трябва да изчистим", сподели пък наставникът на домакините Тод Маклелан.

За първи път този сезон

Тази година отборите не са се срещали все още, а миналия сезон изиграха два мача - Лос Анджелис Кингс спечели и двата с общ резултат 6:2. Струва си да се отбележи, че сблъсъците често завършват с общ резултат под 5,5 гола.

Лос Анджелис Кингс няма равенство в редовното време в 19 от последните 20 домакински мача от НХЛ. От друга страна Отава Сенатърс няма равенство (в редовното време) в 21 от последните 22 мача.

Вкарани са над 4.5 гола (в редовното време) в 20 от последните 21 мача на канадците. В 20 от последните 21 двубоя на Отава в НХЛ са отбелязани над 4,5 гола (вкл. продължения).

Лос Анджелис Кингс, който е трети в Тихоокеанската дивизия, е с баланс 10-7-1 и 6-4-0 у дома. "Кралете" имат постижение 5-2-1, когато отработват по-малко наказателни минути от своя съперник.

Отава Сенатърс е с общ баланс 5-9-1 и 2-6-1 при гостуванията. "Сенаторите" имат по 12,6 наказателни минути на мач, с което се нареждат на осмо място в Лигата.

Основни фигури и контузии

Кевин Фиала има седем гола и 14 асистенции за "Кралете". Тревор Мур е вкарал пет гола и е добавил три асистенции през последните 10 двубоя.

Тим Щутцъл е отбелязал осем гола и е направил 12 асистенции за "Сенаторите", докато Клод Жиру има три гола и пет асистенции в последните 10 мача.

В последните си 10 срещи Кингс направи 6-3-1, средно по 3,1 гола, 6 асистенции, 2,8 наказателни удара и 5,6 наказателни минути, като в същото време са допуснали по 2,8 гола на мач.

При "Сенаторите" положението е следното: 3-6-1, средно 2,6 гола, 4,5 асистенции, 4,7 наказателни удара и 11,4 наказателни минути, като в същото време допускат по 2,8 гола на мач.

Брендън Лемьо е аут за Лод Анджелис Кингс, след като е с конту,зия, а същото е положението и с Алекс Яфало.

От сметките на "Сенаторите" отпадат Джош Норис (рамо) и Джейкъб Бърнард-Докер (глезен).