Нов Клиент
  1. НХЛ

"Кралете" искат да счупят каръка срещу Каролина

"Ураганите" спечелиха последните пет мача срещу Лос Анджелис

Отборът на Лос Анджелис Кингс приема Каролина Хърикейнс в поредна срещу от НХЛ. Двата тима имат еднакви позиции в своите конференции - "Кралете" са четвърти на Запад с 30 точки, а "Ураганите" заемат същото място, но на Изток, и с един пункт повече в своя актив. Мачът ще стартира в необичаен час - 05:37 българско време.

Кой: Лос Анджелис Кингс срещу Каролина Хърикейнс
Къде: Лос Анджелис, САЩ
Кога: 04 декември 2022г.
Къде да гледате: Пряко предаване на bet365
Коефициенти: Кингс (2,10) – Хърикейнс (1,76)

Предимство за гостите, домакините страдат у дома

Каролина Хърикейнс спечели последните си три двубоя в Лигата, като две от тях бяха гостувания - 3:2 след продължение срещу Питсбърг Пенгуинс и 6:4 срещу Сейнт Луис Блус в четвъртък. Това е последното от четири поредни домакинства за Лос Анджелис Кингс, в които клубът спечели само едно и загуби другите две след продължения.

Двата отбора все още не са се срещали през този сезон, но миналата година Каролина взе и двата двубоя. Всъщност, "Ураганите" надделяха над настоящия си противник в последните пет издания на сблъсъка, като головата разлита в тях е 20:6.

Мартинук с хеттрик за "Ураганите"

Джордан Мартинук отбеляза хеттрик, за да помогне на Каролина Хърикейнс да победи Сейнт Луис Блус с 6:4. "Сините" поведоха с два гола, но Каролина отговори с три безответни попадения. Това доведе до равенство в третия период, но Мартинук даде на отбора си преднина малко повече от четири минути преди края на срещата и добави гол девет секунди преди сирената, за да оформи хеттрика си.

Още новини за НХЛ

Питсбърг е устремен към четвърта поредна победа срещу "Златните крале"

Едмънтън ще се опита да задълбочи кризата в Чикаго

Уинипег ще спира победния ход на Колорадо

Детройт приема неудобния Торонто

С победата Каролина записа постижение 8-3-4 при визитите си и 3-0-3 в последните си шест гостувания. Четирите допуснати гола срещу Сейнт Луис прекъснаха поредица от три поредни мача, в които вратарите на "Ураганите" допускаха по две попадения.

Комбинацията от Пьотр Кочетков, Анти Раанта и Фредерик Андерсен е изключителна, тъй като Каролина е на девето място по допуснати голове на средно на мач (2,79).

Копитар вкара два гола за победата на "Кралете"

Анзе Копитар вкара два пъти, за да помогне на Лос Анджелис Кингс да спечели с 5:3 срещу гостуващия Аризона Койотис. Лос Анджелис изоставаше с два гола приблизително до средата на втория период, но успя да отбележи четири бързи гола, за да грабне победата. С този успех Кингс постигна баланс 7-4-2 у дома. Кевин Фиала има гол и асистенция.

"В момента се чувствам добре. Мисля, че нашата линия (Копитар, Фиала, Адриан Кемпе) през последните четири, пет, шест мача създаваше доста шансове, само че може би невинаги успяваше да реализира много от тях. Но тази вечер тя се отвори и ще се нуждаем от същото и занапред", каза героят Копитар.

Козовете

"Ураганите" спечелиха последната среща Лос Анджелис с 5:1 у дома, като Джордан Мартинук вкара три гола за победата.

До момента Копитар има пет гола и 14 асистенции за "Кралете". Тревор Мур е отбелязал пет шайби и записа една асистенция през последните 10 мача.

Себастиан Ахо е вкарал девет гола с 16 асистенции за "Ураганите". Брент Бърнс има един гол и пет асистенции в последните 10 мача.

В последни 10 мача "Кингс" бележи средно по 3,8 гола, печели по три наказателни удара и записва по 6,2 наказателни минути, като в същото време са допуснали по 3,8 гола на мач.

При "Ураганите" положението е следното: средно 2,4 гола на мач, 3,6 наказания и 7,5 наказателни минути, като същевременно допускат по 2,6 гола на мач.

Двубоят за Лос Анджелис пропуска Брендън Лемьо и Алекс Яфало, които са с контузии. За гостите от Каролина положението е малко по-зле, тъй като те ще са лишени от услугите на Ондрей Касе, Фредерик Андерсен, Джейк Гардинър, Теуво Теравайнен и Макс Пасиорети.