Нов Клиент
  1. Тенис

Кийс открива сметката си в Калифорния

Местната любимка е решена да спре негативната си серия в сблъсъка срещу Кая Канепи.

Представителката на домакините Мадисън Кийс започва участието си в Индиън Уелс, САЩ (WTA 1000) с двубой срещу естонката Кая Канепи. Мачът е предпоследен от програмата на централния корт и ще започне в около 4:00 часа рано сутринта в четвъртък българско време.

Евентуален успех на Кийс с 2-1 сета умножава залога по 3/1. Вероятността Канепи да завърши на печелившата страна се котира със стойност 1/1.

Световната №50 Кийс стигна до 1/8-финалите на Уимбълдън, но от тогава насам не е записвала успех, инкасирайки пет последователни поражения на турнирите на родна земя, в това число на старта на US Open. В Индиън Уелс най-силния резултат на 26-годишната тенисистка е похода до четвъртия кръг през 2017 г. В последните си две участия тя не успя да преодолее началното стъпало.

Канепи е 60-та в ранглистата и през настоящата кампания има 22 победи и 12 загуби. 33-годишната естонка бе отстранена в първи кръг в Чикаго миналата седмица, а преди това спечели титлата на ITF турнир в Тексас. В калифорнийската пустиня върховото й постижение е трети кръг – през 2009 и 2011 г.

Кийс и Канепи са си разделили по един успех в професионалния тур. Естонката спечели на клея в Мадрид през 2015 г., а американката изравни баланса с успех на US Open през 2017 г., като впоследствие стигна до мача за титлата.

В следващия кръг победителката ще се сблъска с деветата поставена Анастасия Павлюченкова (50/1 да покори надпреварата), която почива на старта.