Нищо чудно "детелините" да прибегнат до нова рокада.
Уилфрид Нанси е начело на Селтик едва от месец, но вече изглежда, че може да е на прага на уволнението.
Бившият старши треньор на американския Колъмбъс Крю преживява труден период, откакто смени Мейджър Лийг Сокър с шотландската Висша лига, като загуби шест от осемте си мача начело на тима, включително тежкото поражение с 1:3 у дома от големия съперник Рейнджърс в събота.
Натискът върху французина вече беше значителен преди този двубой, а след новата загуба феновете изразиха яростта си още по-остро, включително с протести пред стадиона. И е твърде възможно това да се окаже краят на неговия престой в клуба.
Ако в следващите дни бъде предприето решително действие от страна на борда на директорите на "детелините", ето кои са някои от потенциалните кандидати за следващ мениджър на Селтик:
След близо петгодишен период начело на Селтик между юни 2000-ата и май 2005-а, 73-годишният Мартин О'Нийл се завърна в клуба като временен наставник след напускането на Брендън Роджърс.
Макар че завръщането на северноирландеца първоначално се смяташе за краткотрайно, той ръководи общо осем мача, в които спечели седем, преди да предаде щафетата на Нанси.
След толкова успешното си временно завръщане, се появиха предположения, че О'Нийл може да бъде назначен за постоянен треньор. Самият той впоследствие потвърди, че би бил щастлив да остане на "Селтик Парк".
Ако ръководството реши да прекрати неуспешния престой на Нанси, няма да е изненада, ако отново се обърне към обичания от феновете ветеран.
В богатата си кариера той е водил още Лестър, Астън Вила, Съндърланд, Нотингам Форест, както и националния тим на Република Ирландия.
Името на Кетил Кнутсен беше сред фаворитите на букмейкърите, когато се обсъждаше следващият мениджър на Селтик, и вероятно отново ще бъде сред основните кандидати, ако Нанси бъде уволнен в близко бъдеще.
Норвежкият треньор пое Бодьо/Глимт през 2018 година и оттогава доминира в местната Елитсериен, печелейки титлите през 2020, 2021, 2023 и 2024-та.
Това убедително представяне му спечели огромно признание в родината и вече три пъти бе избиран за Треньор №1 за годината в Норвегия.
Кнутсен със сигурност ще получи възможност да направи следващата крачка в треньорската си кариера, а такава може да се открие именно на "Селтик Парк".
Въпреки че има само малко над 100 мача като мениджър, името на Роби Кийн продължава да е все по-актуално в треньорските среди. Припомняме, че той беше свързван с поста в Селтик още след напускането на Брендън Роджърс през октомври 2025 година.
Периодът му в индийския клуб ATK като играещ треньор беше кратък - две победи и една загуба в три мача. След това Кийн пое израелския Макаби Тел Авив, където постигна впечатляващ процент победи от 73.21% в 56 двубоя.
От януари 2025-а бившият съотборник на Димитър Бербатов в Тотнъм води унгарския гранд Ференцварош и още в дебютния си сезон спечели титлата в местното първенство.
Заслужава да се отбележи, че Кийн вече има история със Селтик, след като през сезон 2009/10 той изигра 19 мача за клуба под наем от Тотнъм и вкара 16 гола във всички турнири.
Все още само на 45, роденият в Дъблин бивш национал на Ейре дава заявка за страхотна треньорска кариера и Селтик може да се окаже трамплинът му към клуб от Висшата лига на Англия.