NBA generic
  1. НБА

Далас приема лидера на Запад

Маверикс има нелека задача срещу демонстриращия отлична форма тим на Сънс.

Далас Маверикс посреща Финикс Сънс в 03:30 часа след полунощ наше време в интересна среща от редовния сезон в НБА. Това е втори сблъсък помежду им през настоящата кампания, като първият беше спечелен от "слънцата".

Кой: Далас Маверикс срещу Финикс Сънс

Къде: Далас, САЩ
Кога: Вторник, 6 декември 2022 г.

Къде да гледате: Пряко предаване на bet365

Коефициенти: Далас (1.62) - Финикс (2.40)

Ценна победа в "Голямата ябълка" за Дончич и сие

Далас заема трето място в Югозападната дивизия с 11 победи и също толкова загуби, в това число 9-3 успеха у дома. Тексасци не се радват на много добри резултати напоследък, като в събота записаха едва втора победа за последните си седем мача след 121-100 точки срещу Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън".

Голямата звезда Лука Дончич се отчете с 30 точки срещу Никс, като достигна тази кота в трети пореден мач. Тим Хардауей-младши също се представи на висота в събота, завършвайки с 28 точки, включително рекордните за сезона осем тройки.

"Маврите" стреляха общо 61 пъти от далечно разстояние, като 24 от опитите им бяха успешни. Те изоставаха с 52-59 точки на полувремето, но в третата четвърт бяха неудържими и вкараха 41 пункта срещу само 15 на съперника.

"Ние наистина можем да играем добър баскетбол и това си пролича в третата четвърт. Наслаждавах се на това да бъда част от отбора, особено в третата част", сподели Дончич, който е топ реализатор в лигата към момента със своите 33.4 точки средно на мач.

Ууд остава под въпросителна

Гигантът Крисчън Ууд не взе участие в гостуването на Никс заради заболяване и остава под въпрос за идната среща. Той е важна част от състава на Джейсън Кид, след като е вкарал 20 или повече точки в пет от последните си осем мача.

Кемба Уокър също не е сигурен за домакинството на Сънс. Ветеранът пропусна последните две срещи на тима заради решение на треньора и не е ясно дали Кид ще го върне в групата.

Още новини за НБА

Лейкърс ще опита да удължи победната си серия

Голдън Стейт гони втора поредна победа над Хюстън през сезона

Лейкърс започва серия от шест визити на Изток

Селтикс посреща Хийт на своята TD Garden арена

"Слънцата" блестят ярко

Финикс е водач в Тихоокеанската дивизия и цялата Западна конференция с 16-7 победи, включително 4-5 успеха като гост. Тимът може да се похвали със седем победи в последните си осем мача, най-скорошната от които дойде срещу Сан Антонио Спърс в неделя с разгромното 133-95 точки.

Деандре Ейтън блесна с 25 точки и 10 борби срещу Спърс, а Микал Бриджис и Девин Букър записаха по 20 точки. Букър остана възхитен от доброто взаимодействие в отбора си, завършил срещата с цели 38 асистенции.

"Всеки подава топката в този отбор. Бранителите предложиха някои светкавични размени, както и разнообразни прийоми в защита. Просто се освободи от топката. Топката се движи по-бързо от бранителя", коментира Букър след двубоя.

Сънс имаше солидна преднина от 71-41 точки на полувремето, което позволи на старши-треньора Монти Уилямс да даде почивка на част от титулярите си. В резултат на това три от резервите записаха по 24 или повече минути.

Крейг отново може да гледа отстрани

Тори Крейг не игра в последните два мача заради разтежение в областта на слабините. Ако той не е готов да се завърне на терена срещу Далас, Дарио Сарич най-вероятно ще стартира отново на неговото място.

Звездата Крис Пол продължава да лекува травма в петата и е на път да пропусне 14-ти пореден мач. Той се очаква да е на разположение за селекция в средата на този месец.

Уилямс е лишен от услугите и на Камерън Джонсън, който се възстановява от операция на коляното. Джей Краудър пък е извън състава, тъй като поиска да бъде трансфериран и няма да играе, докато това не се случи.

Доминация през редовния сезон, но…

Финикс се радва на надмощие в сблъсъците срещу Далас през редовния сезон, като е спечелил последните 11 от тях. Най-скорошният двубой между двата отбора бе на 19-ти октомври и завърши при резултат 107-105 точки за "слънцата".

Маверикс обаче бе по-добрият тим от Сънс в битката помежду им в последното издание на плейофите. Тексасци триумфираха в серията с 4-3 победи, след като спечелиха последните две срещи от нея с разлика от 30 точки средно на мач.