Jeff Skinner, Buffalo Sabres
  1. НХЛ

Бъфало скача на лидера на Запад

Сейбърс е с амбиции да запише първа победа в дома на Вегас Голдън Найтс.

Вегас Голдън Найтс посреща Бъфало Сейбърс във вторник рано сутринта в 05:00 часа наше време в среща от редовния сезон в НХЛ. "Сабите" имат да си връщат на "златните рицари" за поражението пред собствена публика през ноември.

Кой: Вегас Голдън Найтс срещу Бъфало Сейбърс

Къде: Парадайс, САЩ

Кога: Вторник, 20 декември 2022 г.

Къде да гледате: Пряко предаване на bet365

Коефициенти: Вегас (1.54) - Бъфало (2.65)

Неприятности на домашен лед

Вегас е лидер в Тихоокеанската дивизия и цялата Западна конференция с 45 точки и баланс от 22-11 победи, в това число 8-8 успеха у дома. Тимът се представя доста неубедително в T-Mobile Arena напоследък, в която има пет загуби в последните си шест срещи.

Брус Касиди и компания са допуснали цели 23 гола във вратата си в тези шест мача срещу само девет отбелязани. За последно те взеха победа в редовното време в домашната си зала на 23-ти ноември, когато сразиха Отава Сенатърс с 4:1 шайби.

Неволите за Голдън Найтс в Парадайс продължиха в събота с тежко поражение от Ню Йорк Айлендърс с резултат 2:5 шайби. Рейли Смит вкара и двата гола за своите и вече има в личната си сметка 16 точни попадения от началото на кампанията. Той призна, че тимът му изпитва трудности у дома и призова за подобрение.

"По всички личи, че вървим надолу в домакинствата си. Просто трябва да играем по-добре. Трябва да превърнем тази зала в крепост за другите отбора, тъй като в момента просто не е такава", коментира Смит.

Пълен "лазарет" за Вегас

Касиди е затрупан с кадрови неволи, като цели деветима от състава му имат здравословни проблеми. Марк Стоун и Пол Котър са с неотшумели травми и са под въпросителна за идната среща. Шей Тиодор също е контузен и е аут за неопределен период от време.

Извън строя заради трами в долната част на тялото са центровете Джак Айхел и Брет Хоудън, както и защитника Зак Уайтклауд. Шей Уебър (глезен), Нолан Патрик (долна част на тялото) и Робин Ленер (хълбок) няма да играят до края на сезона.

Още новини за НХЛ

Два от тимовете във форма на Изток в гореща битка в "PNC Arena"

ЛА Кингс в готовност да прекъсне устрема на Сан Хосе

Айлендърс ще разчиства сметки с Койотис

Вашингтон играе трудно срещу Далас у дома

В търсене на трети пореден успех на Запад

Бъфало заема шесто място в Атлантическата дивизия с 32 точки и баланс от 15-16 победи, в това число отличните 8-6 успеха като гост. Отборът се радва на подем и може да се похвали с три последователни победи и общо пет в последните си седем срещи.

Четата на Дон Гранато е с две победи от два мача от началото на гастрола си в Западната конференция. "Сабите" пронизаха действащия шампион Колорадо Аваланч с 4:2 шайби миналия четвъртък, а два дни по-късно огорчиха и Аризона Койотис с 5:2.

Тейдж Томпсън регистрира седмия си мач за сезона, в който се отчита с три или повече точки, след като вкара гол и подаде за други два срещу Койотис. Джеф Скинър пък се завърна с "гръм и трясък" в събота от наказание от три срещи с два гола и асистенция.

"Това беше страхотно. Той изигра голям мач. Всеки път, когато си принуден да гледаш отстрани след това си още по-жаден, така че той нямаше търпение да играе", заяви Томпсън по адрес на Скинър.

Проблеми отзад

Четирима бранители и двама вратари от състава на Сейбърс се възстановяват от травми в момента. Защитниците Иля Любушкин, Джейкъб Брайсън и Оуен Пауър имат шанс да се появяват на терена срещу Голдън Найтс, но колегата им Хенри Йокихаржи е аут без ясна дата на завръщане на леда.

Стражът Ерик Комри също е извън сметките за неопределно време, след като беше застигнат от контузия в долната част на тялото. Бен Бишъп пък се бори с тежка травма в коляното и няма да е на разположение до края на кампанията.

Време ли е за първа победа в T-Mobile Arena?

Бъфало не познава вкуса на успеха в досегашните си четири визити в дома на Вегас. Само в един случай тимът от щата Ню Йорк е взимал точка в Невада и това се случва в първото му гостуване в T-Mobile Arena през есента на 2017 година, когато отстъпва с 3-4 шайби след дузпи.

Голдън Найтс има преимущество в съперничеството със Сейбърс към момента, след като е спечелил шест от общо деветте двубоя с този опонент. Само два от тези девет мача са завършили в полза на гостуващия отбор, в това число последният сблъсък между двата тима, игран на 10-ти ноември в KeyBank Center и отишъл в сметката на "златните рицари" с резултат 7:4 шайби.