Спортен стадион
  1. НБА

Бруклин с визита на разклатения Кливлънд

"Мрежите" ще могат отново да разчитат на голямата си звезда Кевин Дюрант.

Неубедителният напоследък Кливлънд Кавалиърс има трудно домакинство на Бруклин Нетс в 2:00 часа след полунощ българско време в схватка от редовния сезон в НБА. През последната кампания съперниците си размениха по два домакински успеха.

Евентуална победа на Кавалиърс в идния двубой умножава залога по 3.60. Шансовете на Бруклин да се поздрави с успеха са оценени на 1.31.

Кливлънд е на шесто място в Източната конференция с баланс девет победи и осем загуби, а на своя паркет тимът имат четири успеха и също толкова поражения. "Кавалерите" отстъпиха с 89-104 от Голдън Стейт Уориърс в четвъртък, инкасирайки трета поредна загуба в лигата и четвърта в миналите си шест мача.

Дариус Гарланд реализира 25 пункта в коша на Уориърс и въпреки неволите на тима си се отечете със средно по 21.3 точки в предните си шест двубоя. Ивън Мобли е аут при домакините, а Колин Секстън пропуска остатъка от сезона. Джаред Алън и Кори Марканен са под въпросителна.

Бруклин е втори на Изток с 12 победи в досегашните си 17 мача, в това число шест триумфа в осем визити. В петък формацията на Стив Неш надви гостуващия Орландо Меджик със 115-113 точки, за да запише втори пореден успех и 10-ти в миналите си 12 срещи.

Джеймс Хардън изтормози "магьосниците" с 35 отбелязани точки. Кевин Дюрант пропусна мача поради контузия в рамото, но се очаква да е на линия за идния сблъсък. Брус Браун е с травма от петък, а извън строя е още Джо Харис, който е с изкълчен глезен.