Нов Клиент
Patrice Bergeron, Boston Bruins
  1. НХЛ

Бруинс се кани да повали Джетс

Бостън затваря серия от пет последователни домакинства със сблъсък срещу Уинипег.

Бостън Бруинс посреща Уинипег Джетс в 02:00 часа след полунощ наше време в интересна среща от редовния сезон в НХЛ. Това е първи двубой между двата тима през настоящата кампания, като "мечоците" се намират в серия от четири поредни победи в съперничеството.

Кой: Бостън Бруинс срещу Уинипег Джетс

Къде: Бостън, САЩ

Кога: Петък, 23 декември 2022 г.

Къде да гледате: Пряко предаване на bet365

Коефициенти: Бостън (1.42) - Уинипег (2.95)

Крепостта TD Garden

Бостън е лидер в Атлантическата дивизия и в лигата като цяло със своите 52 точки и баланс от 25-6 победи, в това число впечатляващите 17-2 успеха у дома. Тимът игра пред собствена публика в TD Garden в последните си четири двубоя, в които записа три победи.

Най-скорошната от тях дойде в понеделник срещу Флорида Пантерс със 7:3 шайби. Момчетата на Джим Монтгомъри дръпнаха с 4:0 в този мач, но позволиха на съперника да вкара три безответни гола, след което самите те сториха същото, за да оформят крайния резултат.

"Мисля, че съперниците ни ни разузнават добре и след това нагаждат стратегията си за мача. Влияние оказва и това, че не започваме много добре, след което напипваме играта си и повеждаме с 2:0. По-рано през сезона не отпускахме газта през целия мач, но сега го правим в определен момент и след това някак успяваме да контролираме събитията", коментира Монтгомъри.

Патрис Бърджърон се представи на висота срещу Пантерс и завърши мача с два гола и две асистенции. Топ реализаторът Дейвид Пастернак (43 точки през сезона) също порази веднъж целта и може да се похвали със седем гола и четири асистенции в последните девет срещи.

Почти пълни редици за Монтгомъри

Старши-треньорът на Бруинс може да разчита на почти целия си наличен състав в момента, което рядко се случва в разгара на сезона. Единствено лявото крило Мат Филипе няма да може да вземе участие в предстоящата среща.

Фелипе беше застигнат от контузия в долната част на тялото в средата на октомври. Той продължава да се възстановява и засега няма конкретна дата на завръщането му на леда.

Още новини за НХЛ

Носителят на Купа "Стенли" излиза за трети пореден успех у дома

Торонто се завръща у дома с надежди за победа

Бъфало скача на лидера на Запад

Два от тимовете във форма на Изток в гореща битка в "PNC Arena"

Четата за Баунес не е за подценяване

Уинипег окупира второто място в Централната дивизия с 43 точки и баланс от 21-11 победи, включително 9-6 успеха като гост. Тимът постигна трета победа за последните си четири срещи, разбивайки Отава Сенатърс с 5:1 шайби във вторник.

Наставникът Рик Баунес обаче не беше напълно доволен от представянето на възпитаниците си срещу Сенатърс. Той смята, че отборът му е играл много по-добре в двубоя срещу Ванкувър Канъкс три дни по-рано, спечелен също с 5:1.

"Това 5:1 е много по-различно от онова във Ванкувър, където изиграхме невероятни 60 минути. Но с всичко, което ни притискаше - контузии, пътуване, имахме нужда от тази победа", заяви Баунес.

Кайл Конър удължи на 10 мача серията си от срещи, в които се записва на таблото, забивайки две точни попадения срещу Сенатърс. Джош Мориси се отчете с гол и асистенция, докато стражът Дейвид Ритич блесна с 35 спасявания.

Хелебюк остава под въпросителна

Стражът Конър Хелебюк пропусна последните два мача, след като беше тръшнат от заболяване. Той ще пътува с отбора до Бостън, но не е сигурно дали ще може да играе в идната среща.

Други шестима негови съотборници обаче със сигурност ще гледат отстрани. Блейк Уилър (разтежение), Саку Маеналанен (горна част на тялото) и Логан Станли (долна част на тялото) продължават да лекуват травми и са аут до средата на янури.

Нейт Шмид и Мейсън Епълтън се възстановяват съответно от сътресение и контузия в китката и се очаква да се завърнат в игра в края на януари. Николай Елерс пък трябва да е на линия до десетина дни след претърпяна операция.

Надмощие на Бруинс

Бостън записа четвърта поредна победа срещу Уинипег, подчинявайки съперника с 4:2 шайби като гост в средата на март. Джетс успя да заличи пасив от 0:2 до 2:2 в хода на мача, но след това получи нови два гола във вратата си.

Бруинс е спечелил седем от последните 10 двубоя от прякото съперничество с опонента си от Манитоба. Шест от тези 10 срещи са завършили с успех на домакинстващия отбор.