Нов Клиент
  1. НБА

Бостън приема Ню Йорк

Селтикс има да си връща на Никс за драматичната загуба в началото на сезона.

Бостън Селтикс е домакин на Ню Йорк Никс в 3:00 часа след полунощ в двубой от редовния сезон в НБА. Нюйоркчани се наложиха със 138-134 след две продължения в първия сблъсък между опонентите, състоял се в първия ден от кампанията.

Евентуална победа на Бостън в предстоящия двубой умножава залога по 1/2. Вероятността Никс отново да успее да наложи волята си се котира със стойност 17/10.

Бостън ще опита да отвърне след поражението със 107-111 от Голдън Стейт в петък, с което инкасира четвърти грешен ход в миналите си пет двубоя. "Келтите" са 10-ти в класирането на Източната конференция с баланс 14-15, включително 7-5 на своя паркет.

Джейсън Тейтъм допринесе с 27 точки, осем борби и шест асистенции срещу Уориърс, но това се оказа недостатъчно. Джайлен Браун добави 20, Маркъс Смарт се оттегли с 19 и осем асистенции, а Джош Ричардсън вкара 15 пункта. Ал Хорфорд, Грант Уилямс, Сам Хаузер, Джабари Паркър и Хуанчо Ернангомес са аут за идния двубой, а Денис Шрьодер е под въпрос.

Ню Йорк прекъсна серия от четири поражения с победата със 116-103 като гост на Хюстън Рокетс в четвъртък. Отборът на Тим Тибодоу заема 12-то място на Изток с 13 победи и 16 загуби в актива си, а като гост е ликувал осем пъти в 14 опита.

Имануел Куикли направи впечатляващо включване от пейката срещу Рокетс с 24 точки, но няма да бъде на разположение в предстоящата среща, наред с Оби Топин, Кевин Кнокс и Куентин Гримс. Ивън Фурние помогна с 23 пункта, а Джулиъс Рандъл се отчете с 21 точки, шест борби и шест асистенции. Лошата новина от двубоя е, че Дерик Роуз се контузи в началото и официално е под съмнение.